Prawo jazdy na automat Chełm

Kurs prawa jazdy na automat

Adnotacja w prawie jazdy z kodem 78 oznacza uprawnienia do prowadzenia wyłącznie tych pojazdów, które zostały wyposażone w automatyczną skrzynię biegów. Tzw. prawo jazdy na automat wymaga od ośrodka szkoleniowego posiadania innego typu samochodu. Jednak sama nauka jazdy automatem nie różni się pod względem przepisów od kursu na samochód ze skrzynią manualną. Nie ulega natomiast wątpliwości, że nauka jazdy automatem wykazuje się znacznie mniejszą dawką stresu i gwarantuje lepszą płynność jazdy. Na taką formę prawa jazdy decydują się zatem osoby, które nie są zainteresowane nabyciem auta ze skrzynią manualną. Prawo jazdy kat B automat to doskonała opcja także dla osób z niepełnosprawnościami, u których ograniczenia motoryczne nie pozwalają na bezpieczne operowanie lewarkiem zmiany biegów. Cena nauki jazdy na automacie w szkole Sigma w Chełmie to obecnie 2800 zł. Pojazd jest dostosowany do każdego rodzaju niepełnosprawności i podstawiany na egzamin państwowy w WORD. Jesteśmy otwarci na rozmaite formy współpracy, dopasowując się do indywidualnych potrzeb klienta.

Prawo jazdy na automat w różnych kategoriach

Szkoła jazdy Sigma w Chełmie oferuje kursy na prawo jazdy na automacie w kategoriach B, C. Prawo jazdy kat C z automatyczną skrzynią biegów odpowiada m.in. na potrzeby firm, które potrzebują szybkiego wyszkolenia swoich pracowników i dostosowania ich kompetencji do floty pojazdów z automatyczną skrzynią biegów. Warto wspomnieć, że zgodnie z nowymi przepisami osoby, które odbyły kurs prawa jazdy kat. C na automacie i zdały egzamin pojazdem z automatyczną skrzynią biegów, nabywają uprawnienia zarówno do prowadzenia samochodów ciężarowych z automatyczną, jak i z manualną skrzynią biegów. W przypadku kat. B uprawnienia należy rozszerzyć, zdając egzamin. Nie trzeba jednak ponownie odbywać kursu prawa jazdy.

Nauka jazdy na automacie w Chełmie

Dla osób pragnących zdobyć prawo jazdy na automat cena kursu odgrywa bardzo ważną rolę. Szkoła Sigma posiada rozbudowaną ofertę i flotę nowych pojazdów, również tych wyposażonych w skrzynię automatyczną. Realizujemy pełne spektrum szkoleń, obserwując zarazem coraz większą popularność kursów na kat B w automacie. Wynika to z większego bezpieczeństwa takich samochodów, które pozwalają na lepszą koncentrację kierowcy, większą płynność jazdy i mniejsze zużycie podzespołów układu napędowego. Automatyczna skrzynia biegów daje niedościgniony komfort i bezpieczeństwo jazdy, szczególnie widoczne w ruchu miejskim. Proponujemy zatem profesjonalnie przygotowane szkolenia z nauki jazdy na automacie, skierowane zarówno dla osób z niepełnosprawnościami, jako warunek uzyskania przez nich prawa jazdy, jak i dla każdego, kto ceni sobie wygodę i funkcjonalność pojazdów ze skrzynią automatyczną.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami